Микел Артета изяснява на кого трябва да благодари за драматичната победа на Арсенал с дузпи над Порто
The Mirror | 2024-03-13 | 02:45:16

Микел Артета похвали Дейвид Рая и неговите треньори на вратарите, след като стрелецът на Арсенал се отличи в драматична дузпа, за да изпрати отбора си до четвъртфиналите на Шампионската лига за сметка на ФК Порто.

Артилеристите се насочиха към мача, като трябваше да компенсират изоставането от 1-0 от първия мач и да изравнят общото равенство чрез Леандро Тросард на удар на полувремето. Двете страни не можаха да бъдат разделени след почивката и бяха нужни дузпи, за да се реши кой ще продължи напред.

Рая беше героят на Арсенал, спасявайки два точкови удара в дузпите, за да си осигури място на четвъртфиналите. Победата на "артилеристите" с 4-2 след дузпи означава, че те достигнаха до финалната осмица на състезанието за първи път от 14 години.

Реагирайки след мача, Артета каза пред TNT Sports: „ Толкова щастлив. Изминаха 14 години, което е много време за клуб като Арсенал и показва колко трудно беше. Наистина трябваше да копаем за да намерим вълшебния момент в края. Започваме да създаваме невероятна енергия на стадиона, всички настоявахме да го направим и заедно го направихме.

„Много сте нервен [гледате изпълнение на дузпи], надявате се на най-доброто, но знаете, че е малко лотария. Бяхме се подготвили предишния ден, така че трябва да поздравим треньорите на вратарите и всички, които са допринесли. Наистина е трудно се играе срещу Порто, те са наистина конкурентни. Нямахме много моменти, в които да контролираме мача, те са наистина добра страна.

„Вкарахме гол в наистина важен момент , опитвахме се да създаваме положения и в крайна сметка успяхме. Има много залог и всеки детайл е важен, вие защитавате отбора си при всяко решение и това е част от играта."

Сега Арсенал ще се изправи срещу един от европейския елит в следващата фаза на надпреварата за голямо достигане до финалната четворка. Артилеристите никога не са печелили състезанието, но стигнаха до финал през 2006 г. срещу Барселона.

Присъединете се към дебата! Какво мислите за представянето на Арсенал срещу Порто? Кажете ни тук.

Мъжете на Артета се включиха във вторник вечерта на върха във Висшата лига. Те ще съчетават европейските си подвизи през идните седмици с опитите си да сложат край на сушата на националната титла, която сега обхваща две десетилетия.

Когато беше разпитан за качеството на останалите отбори в състезанието, Артета настоя, че той и отборът му се наслаждават на предизвикателството, като подчерта, че искат да се борят с елита за големи отличия.

Той добави: „Невероятно, това е мястото, където искаме да бъдем. Бяхме търпеливи, работихме толкова усърдно и много хора взеха добри решения и показаха смелост в трудни моменти и това е мястото, където искате да бъдете."

и получавайте ежедневната си доза съдържание на Mirror Football . Ние също така предлагаме на членовете на нашата общност специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия